facebook
Kresánkova 3, Bratislava
84103 Bratislava – Dlhé Diely
OD Terno I.poschodie
Objednávky: (+421)940 411 717 (Po-Pia 8:00- 9:00) ”Myšlienky, city a názory môžu byť
najúčinnejšími liekmi alebo najväčšími jedmi.”

Akupresúra drahými kameňmi

Je súčasťou čínskej medicíny, pri ktorej sa tlačením, poklopkávaním alebo masážou jedného či viacerých bodov na tele zmierňujú ťažkosti, odstraňujú bolesti a priaznivo sa ovplyvňuje aj liečenie chronických chorôb.

mapa ruky

Masážou aktívnych bodov na tele, liečivo pôsobíme na funkčnosť príslušného orgánu.

Pre zdravých ľudí, slúži predovšetkým ako prevencia, či na posilovanie vlastnej imunity. Má pozitívny vplyv na našu kondíciu, podporuje zlepšenie obehových činností, procesy v organizme, zlepšuje funkčnosť vnútorných orgánov. Tajomstvo jej účinnosti spočíva v zlepšení látkovej výmeny v dôsledku detoxikácie tela.

V praxi kryštaloterapie sa akupresúra prevádza tyčinkou, alebo “drahokamovou špičkou“. V špičke (hrote) sa viaže energia kryštálu, ktorá liečivé účinky akupresúry zosilňuje.

mapa nohy akupresura

Body sa príliš nestláčajú, stačí jemný masážny dotyk v kombinácii oblá plocha-špička na postihnutom mieste.

Po aplikácii sa môžu prejaviť neškodné vedľajšie účinky (ako zvýšená teplota, prechodné zvýšenie bolesti chorého orgánu alebo opuch). Tieto prejavy sú však dočasné a ustupujú rovnobežne s procesom uzdravovania. V prípade, že by ste nestlačili správny bod nič sa nedeje, maximálne si nepomôžete …

Akupresúru môžu podstúpiť aj deti. Slúži ako prevencia voči rôznym chorobám, nachladnutie, chrípka, alergia, astma, tráviace problémy, ploché nohy a vady, ochorenia chrbtice,….. Prevádzať ju môžeme denne, hlavne pri chronických chorobách. Ak príznaky zoslabnú, postačí 2-3x týždenne. Akupresúru nepoužívajme pri bolestiach z neznámeho dôvodu, pri zápaloch, nad kŕčovými žilami, poškodenou pokožkou, pri tehotných ženách a ťažkých ochoreniach vnútorných orgánov.

akupresura